Hızlı ve Güvenli Kargo!

TAPTAZE DOĞAL ÜRÜNLER

Neden Enfesköy?

Çünkü genç bir annenin çocuğuna duyduğu hassasiyetle yola çıkış hikayesi Enfesköy.

Merhaba, Ayşegül ben… İlk kez anne olduğum dönemde biyolojik olarak kendimde hissettiğim değişikliklere, düşünce sistemimde de bazı farklılıklar eklenmişti. Anne sütünden sonra bebeğim Umay’ı nasıl beslemem gerektiği konusunda derin düşüncelerde bulmuştum kendimi. O dönem İstanbul’da yaşıyordum ve pazardan, manavdan, marketten aldığımız hiçbir şeye güvenemez oldum. İlk başlarda bazı temel gıdaları, sonra bulabildiğim her şeyi memleketim Tokat’tan getirtmeye başladım. Bir süre sonra kızım Umay da ek gıda dönemini bitirmiş, o da biz ne yersek yemeye başlamıştı. Onu ve ailemi gerçekten elimden gelen en sağlıklı şekilde besleyebildiğimi hissediyordum .

Umay şanslıydı, çünkü her şeyin gerçekten en doğalına ulaşabildiğim bir memleketim vardı. Ama metropollerde yaşayan her çocuk için aynı şeyi söylemek mümkün değildi. Ben de çevremdeki çocuğu olan insanlara, getirttiğim ürünlerden hediye etmeye başladım. Derken memleketten kargo ile gelen koliler çoğalmaya başladı. Ürülerin lezzetini ve doğallığını fark eden yakınlarım bana cesaret verdi ve 2016 yılında eğitimcilik alanındaki işimi bırakıp kendimi bu işe; her çocuğu ve ailesini doğal ürünlerle buluşturmaya adadım. İşte Enfesköy böyle kuruldu…

Sahiden de sağlıklı bir yaşamın yollarını aramaktan yorulduk artık değil mi? Yediklerimizde, içtiklerimizde hemen hemen her gıda ürününün içerisinde kimyasal madde var mı diye şüpheyle yaklaşmaktan siz de sıkılmadınız mı? Ben tam da bu noktadan hareketle çıktım yola. Annelerimizin yaptığı gibi olsun tarhanalar… Ekmeğimizin üzerine süreceğimiz reçeller taze meyve ve sebzelerden yapılmış olsun… Dalından kopardığımız gibi yiyelim biberi, mis kokulu domatesi… Besinleriniz katkılı gıdalardan olmasın diye, mutfaklarınıza %100 ev yapımı doğal ürünleri taşıyoruz.

Sürdürülebilir ve ekolojik tarımla, mevsiminde hasat edilen ürünlerle, lezzetli ve sağlıklı sofralar kurabilmeniz için Anadolu’nun en verimli topraklarından eşsiz tatları birleştiriyoruz. Tüm bunları düşünürken de nereden alacağınızın kararsızlığını yaşamayın, akşam eve giderken yolunuzu değiştirmek zorunda kalmayın diye, Türkiye’nin neresinde olursanız olun tüm doğallığımız ve tazeliğimizle kapınıza kadar geliyoruz. Siz ve sevdiklerinizin sağlığı için yemeğin keyfine varın, sofralarınızda memleket havası essin diye buradayız. Baktığınız her yerdeyiz… Toprağın bereketi tecrübemizle harmanlanıyor, sizin için her gün özenle paketlenip Enfesköy’den sofralarınıza geliyor.

WhatsApp